Кожен бджоляр прагне до здобуття найкращих результатів у своїй нелегкій роботі, щоб кожен вулик був дорогоцінним скарбом, який приносить користь хазяїну. Наявність працездатних сімей у кожній «хатинці» залежить від бджолиних маток, які дають всьому початок.
Для кожного регіону країни притаманні свої види бджіл, які чудово освоюють місцеві умови, пристосовуються до клімату, знаходять порозуміння із власниками пасіки. Звертаємо увагу на бджоломатки Карпатської породи, які вважаться універсальними, пристосованими до різних кліматичних умов. Багаторічний досвід їх утримання дозволяє зробити важливі висновки по їх можливостях:
- чудова витривалість до змін навколишнього середовища (від стену до гірських долин);
- швидкий ріст після зимівлі, набір необхідної кількості бджіл у вулику;
- процеси роїння не властиві цій породі (легко контролюється на пасіці при виявленні типових ознак у невеликого відсотка сімей);
- миролюбивість до своїх конкурентів та власників пасіки (елементарні засоби захисту все-таки краще застосовувати, дресируванню вулик не піддасться);
- підвищена продуктивність повноцінної бджолиної сім’ї із максимальним збором меду (маючи великий хоботок карпатська бджола глибоко дістає);
- зорієнтованість на різнотрав’ї навіть при несприятливих погодних умовах.
Маючи такі переваги перед іншими породами саме бджоломатки Карпатської породи можуть значно підвищити ефективність Вашої паски, сформувавши достойні сім’ї, якими Ви будете пишатися і тішитися їх працьовитістю.
Головне придбати якісних бджіл названої породи у надійних постачальників. Створивши відмінні умови для їх життя у вулику результати не забаряться і вже наступного сезону Ви зможете переконатися у їх ефективності. Для порівняння можна переглянути властивості інших відомих порід бджіл, які можуть скласти конкуренцію Карпатським. Не упустіть свій шанс, поповніть пасіку новими «мешканцями».
Із задоволенням проводьте відведений час на пасіці, з любов’ю та довірою ставтеся до кожного вулика, наглядайте за ними, надавайте кваліфіковану допомогу у їх розвитку. Для цього знадобиться не тільки бджоломатка, а й Ваші знання та хист, уміння та бажання розвивати малу чи велику пасіку. Пам’ятайте про сучасні небезпечні фактори, які негативно впливають навіть на самі витривалі породи бджіл (йдеться не тільки про непередбачені але прогнозовані зміни у погоді, важливіше контролювати діяльність інших господарів, які можуть «ненароком» нашкодити комахам, через всіляку хімію та інші «добрива»). Це вже інша історія, однак пам’ятайте про це, будьте готові до всіляких несподіванок, застосуванню спеціальних препаратів і т.п.
Успіхів у цій нелегкій праці.